Nejednalo se o nikoho jiného než o členy a příznivce Klubu NATURA, působícího na Gymnáziu Dvůr Králové nad Labem, pod vedením paní profesorky Dobrorukové. Všichni netrpělivě čekali, až se otevře odbavovací brána na let Praha – Tenerife. Neuběhly ani dvě hodiny a všichni účastníci expedice seděli na svých místech v letadle. Po vyčerpávajícím pětihodinovém letu jsme konečně vystupovali na ostrově Tenerife.
Následující den jsme se vydali do botanické zahrady nedaleko našeho ubytování. Zde jsme se seznámili s některými zástupci různorodé tenerifské flóry.
Třetí den expedice jsme se vydali do severovýchodní části ostrova. Zdejší svahy hor jsou pokryty mlžnými lesy, které tvoří stromy z čeledi vavřínovité. V pátek jsme vyrazili na východní pobřeží, kde se nachází vyhaslý kráter Montana Grande. U kráteru jsme se seznámili s vlivem sopečné činnosti na zdejší přírodu.
Po procházce po úbočí kráteru jsme se vydali do městečka Güímar. Zde je postavených 6 terasovitých pyramid s neznámým původem. V areálu pyramid je také expozice o cestovateli Thoru Heyerdalovi, který pyramidy zkoumal. V dalších dnech jsme navštívili vyhlášenou zoologickou zahradu Loro Parque a národní park Teide.
Celý týden utekl jako voda a všichni jsme si ho náramně užili. Nejenže jsme poznali unikátní přírodu ostrova Tenerife, ale zároveň jsme si užili spoustu zábavy včetně koupání v Atlantiku a načerpali velké množství vědomostí díky našim skvělým botanickým i zoologickým lektorům.
Nezbývá než poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci celé expedice. Především pak paní profesorce Dobrorukové a Mgr. Jiřímu Hotovému, bez kterých by se celá expedice neodehrála.
Akce byla podpořena z dotačního programu Královéhradeckého kraje.